İftarla Sahur Arası...
 
"Yan yana"
 

-Bağdat-Ankara-Kâbil üçgeni arasına sıkıştığında belli oldu.
 
-Ama o coğrafyası.
 
-Şekli tepesi yassılmış üçgene benziyor. Yataylamasıya.
 
-Diklemesine olan Bağdat-Riad hattı. Haritaya baktım, biliyorum.
 
-Arkadaşlar bir saniye...Tamam, Anglo-Amerikan sömürgeciliği, Bağdat-Ankara-Kâbil arasında sıkıştı. Hatırlayıp vurgulamış olalım diye bi daha soruyorum o zaman. Sömürgeci terörizmin borazanı FOX'sında ister istemez kabul ettiği üzere Bağdat-Ankara-Kâbil arasında sıkışan Anglo Amerikan terörist üçgeninin bozgunu ne zaman belli oldu? Zaten mukadder bozgunun belli olduğu zamanı, o anı soruyorum...
 
-9 Nisan 2003.
 
- "İnsanlık tarihine, 'batıda ve Türkiye'de medya diktatörlüklerinin doğruyla insanlık arasına ördüğü yalan duvarının çöktüğü gün' olarak yazılan" 9 Nisan 2003 tam karşılığı değil, medyanın çöküşünü de kapsayan bir an ki, düşman bir kaç yıldır o anı hiç ağzına almıyor, konuşmak istemiyor.
 
-Bende bu arada "Konuşmalar"da "...Kitle İmha Silâhı: Üretici ülkelerin elinde bulunduğu müddetçe veya Merkezdoğu, Doğu ülkelerine satılıncaya kadar türlerine, modellerine, işlevlerine göre mesela, 'Uzun menzilli füze... Kıtalararası nükleer başlıklı füze... Taktik nükleer silâh... Akıllı bomba' olarak adlandırılan silâhlara, Merkezdoğu, Doğu ülkelerine satıldıktan sonra veya aynı silahlar söz konusu ülkeler tarafından üretildikleri taktirde verilen genel ad.
 
Bir başka misal; geliştirmeye çalışan ülke Irak Cumhuriyeti olduğu için başta ABD olmak üzere batılı ülkeler tarafından “Cehennem topu” olarak adlandırılan silâhın bir benzeri batıda üretilse, adına tahminen 'uzun menzilli süper top... Akıllı top' denilecek olması gibi..."...diye daha önce vurgulanmış olanı hatırlatarak bi daha vurguluyorum aklımdayken...  "Konuşmalar"dan okuyarak hatırlattım.
 
O.T;
 
-Hatırlatarak bunu bi daha vurgulamanız iyi oldu... Ben de fazla uzatmadan bir toparlama-vurgulamasıyla kapıyorum. Parmaklarım dondu. Dünya, parçası olunan bir bütünlük, fakat bu bütünlük kendisini onunla özdeşleştiren belli bir gücün lisanıyla, "geri kalan"ının o gücün taleplerini kayıtsız şartsız kabule, isteklerini tatmine mahkûm olduğu bir bölünmüşlük değil. "Rest of the world" ile "part of the world" ifadeleri arasındaki farkın, bu farkı görmemenin bedeli adam başına günde 555 litre. Aslında bu savaş ABD'nin, Amerikan toplumunun yeniden yapılandırılması, eğitilmesi savaşıdır.
 

Devam eder.


dolun__ay@hotmail.com