İftarla Sahur Arası...
 
"Yanan Zamanın Ayı"
 
 
Hattakiler;
 
-...Ve Mücahit Memetçik izindeyken hadiseler çıkmaya başlar... Hadiseler çıktıkça "ortak komisyon"lar kurulur. Meselâ Savunma Bakanının imzasını taşıyan bir mektupla hasmın başkanına  "...müessif hadiseye herkes gibi üzülmemezlik edilemediği, maamafih ABD hükümetiyle de bir meselelerinin olmadığı" söylenir...
 
-...hatırlatılır...
 
-Aynı kapıya çıkar.
 
-Ama farklı çıkar.
 
O.T;
 
-Bir kaç ay evvel "Kerkük'te ilk etnik savaş"ı hemen duyuran FOX televizyonu da "İçkiyi fazla kaçıran Türk askerlerinin sebeb olduğu münferit bir hadise" diye alt-yazılaştırır. Hatta New York Zamanı, Waşington Postası, Safir, vesair, "Olmadı Memet!"... "Ayıp Oldu Ama!"... "Eşek Şakası!" diye 9 sütuna 9 manşetle sert çıkar.
 
-TRT?
 
-TRT İstiklâl Savaşı'na "it dalaşı" demek üzere.
 
Joe;
 
-Skirmish.
 
-Sonra bu müessif hadiseler.
 
-..."İstenmeyen gelişmeler"... Bu farklı değil, benziyor.
 
-...Sonra bu "istenmeyen gelişmeler" askerler izinli olmadıkları, vazife başında bulundukları sırada da neredeyse içkiliymişler gibi çıkmaya başlar. Özal'a, Genel Yayın Yönetmenine rağmen Türkiye'ye yine de yanında yeterince yer aldırtamadığı Irak'a yönelik 91 Saldırısından hemen sonra ABD ordusunun Türk Deniz Kuvvetlerine ait Muavenet zırhlısını torpilleyip batırmasına benzer bu "münferit bir hadise"ler giderek vatan sathında salgın halini alır...ister istemez.
 
-Kenarlara doğru cebredeceksiniz. Müsaadenizle çocuklar. Bugün Milli Gün. Bağımsızlık Günü. İki gün sonra da Amerikalıların "Kabak Günü" var... "Sevgililer Günü"nün korkunç olanı. FOX, "Kabak Bayramı" kutlamalarını anı anına gösterir sanırım. Joe?
 
-Bu gece dile peleseng olacak olan benim.
 
-?
 
-"On January 17, 1991, 'Dirty Harry' started to grow in his mother's belly"...
 
-1 / 17'nin geri ödeme zamanı.
 


Devam eder...
 

dolun__ay@hotmail.com